Mateřská škola Hodějice

O nás

Mateřská škola Hodějice 235, příspěvková organizace okr. Vyškov, byla zřízena jako samostatný právní subjekt k 1.1. 2003. Škola byla zařazena do sítě škol, předškolních a školských zařízení rozhodnutím Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně.

Poloha mateřské školy je v mikroregionu Ždánický les a Politaví, na okraji vesnice Hodějice v těsné blízkosti základní školy. Velkou výhodou je sepětí s okolní přírodou. Pole a remízky nám umožňují po celý rok pozorovat živou a neživou přírodu v návaznosti na změny související s ročními obdobími. Blízkost několika vodních ploch, řeky Litavy a místního rybníku nám umožňuje pozorovat přírodní ekosystém. Děti se mohou seznámit a přijít do úzkého kontaktu i s lesní a polní zvěří. Mezi místními obyvateli jsou i drobní pěstitelé a chovatelé, kteří umožňují dětem, díky plánovaným návštěvám kontakt i s domácím zvířectvem.

Kapacita školky je 40 dětí a je rozdělena na dvě oddělení. Starší Motýlci, se promyšleně a cíleně připravují na blížící se školní docházku, posilují svoje soustředění a schopnost dokončit zadaný úkol. Mladší Kytičky se učí poznávat svět kolem nás prostřednictvím her, cvičení, básniček, písniček…velký důraz je kladen na posilování sebeobsluhy a samostatnosti. Samostatně máme tělocvičnu, kterou využíváme jako hudebnu a odpočinkovou místnost.

Součástí naší školky je malý dvorek se vzrostlými stromy, kde využíváme stín v teplých slunných dnech. Máme zde pískoviště, skluzavku, průlezky a malé zastřešené posezení.

Budova školky je přízemní, bezbariérová. Disponujeme vlastní školní kuchyní, proto máme možnost vařit zdravě a z čerstvých surovin.

Jsme vesnická školka s tradicí a rodinnou atsmoférou.

O nás

Mateřská škola Hodějice Hodějice 235      684 01 Slavkov u Brna
Telefon: 544 220 858
E-mail: ms.hodejice@seznam.cz

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.