Akce

AKCE ČERVEN

 

V pondělí 3.6. navštíví naši MŠ divadélko KVĚTINKA s pohádkou „Koloběžka v lese“ -ekologické téma, vybíráme 50,- Kč

 

Ve středu 5.6. celodenní výlet do Hodonína


10.,11.,13., škola nanečisto pro děti přijaté od šk. Roku 2019/2020

 

ve čtvrtek 20.6. noc hrdinů (přenocování předškoláků v MŠ) podrobné informace ještě zveřejníme

 

v pátek 21.6. k nám zavítá sférické kino, program ještě upřesníme vybíráme 70,- Kč

 

V pondělí 24.6. proběhne loučení s předškoláky, pasování na školáky. Děti si přinesou školní tašky, budou jim předány pamětní dárky (mohou přinést mladším kamarádům na rozloučení drobné pamlsky) a dáme si diskotéku.

 

AKCE KVĚTEN

 

Ve čtvrtek, 2.5. vyšetření zraku dětí, od 10:30 h. (kdo ještě nezaplatil, učiňte tak)

 

V úterý, 7.5. Den otevřených dveří, zápis nových dětí do MŠ

 

V pátek, 10.5. hudební vystoupení Ivana Urbánka v MŠ, „Já nic, já muzikant“ aneb vše o hudbě za 1 hodinu (předvádění hudebních nástrojů a zpívání písniček) Vybíráme 50,- Kč

 

Ve středu, 15.5. u nás v MŠ proběhne preventivní program Dental Prevention, který má za cíl zlepšit u dětí povědomí o dentální hygieně a naučit je správnou péči o zoubky. Školení pro děti povedou studenti lékařských fakult a bude zdarma. Pokud dítě nemá v MŠ kartáček, přinese si ho z domova.

 

Ve čtvrtek, 16.5. od 8:00 h. Fotografování tříd a předškoláků na tablo. Pokud budete mít zájem o foto Vašeho dítěte s kamarádem (kou), nahlaste p.učitelkám.

 

Ve čtvrtek, 23.5. vystoupení loutkového divadla manželů Janečkových, „O zlaté rybce, O Smolíčkovi“ vybíráme 50,- Kč.

 

V pátek, 31.5. oslavíme v MŠ Den dětí, proběhne zábavné dopoledne plné soutěží a tance.

 

Jak již bylo avizováno, probíhá s dětmi nácvik vystoupení pro rodiče (Den matek, Den otců, Den rodiny). Přesný termín tohoto vystoupení ještě není stanoven, počítejte až ke konci května, narušují nám to volné dny ve svátcích a zápis do MŠ.

 

Vážení rodiče, je třeba potvrdit dopředu účast dítěte na celodenní výlet do Hodonína 5.6., abychom rozpočítali platbu za autobus. Napište do seznamů pod hlavní nástěnkou ano či ne, čím vyšší počet dětí pojede, tím levnější bude doprava. Rozpočet:

Pirátská plavba po řece Moravě 125,-

ZOO Hodonín 60,-

Autobus 6 534,-

na dítě 170,- až 200,- Kč, podle počtu zúčastněných


AKCE DUBEN

 

V pondělí, 8.4. proběhne zábavně vzdělávací program ve třídě Kytiček „Knížka pro Lucinku“.

 

Stejný program proběhne 10.4. ve třídě Motýlků, programy jsou zdarma, jsou hrazeny z projektu MAP II rozvoje a vzdělávání v ORP Slavkov u Brna, do kterého je naše MŠ zapojena.

 

Ve čtvrtek, 11.4. zápis do ZŠ Němčany

 

V průběhu dubna se začneme s dětmi připravovat na vystoupení pro rodiče, které zrealizujeme v květnu, vše upřesníme.

 

18.4. má ZŠ velikonoční prázdniny, MŠ je v provozu, prosíme rodiče, pokud si tento den necháte děti doma, nahlaste nepřítomnost nejméně dva dny předem p. učitelkám. 19.4.- Velký pátek, den pracovního klidu, MŠ není v provozu.

 

V pátek, 26.4. do MŠ zavítá divadélko „Rolničky“, název představení upřesníme. Vybíráme 50,- Kč

AKCE BŘEZEN

 

26.2 neproběhlo hudební vystoupení Luboše Hrdličky z důvodu chřipky, tak snad se v tomto měsíci domluvíme na náhradním termínu.

 

Také se během měsíce všichni vypravíme na výlet do Slavkova, do interiérového dětského hřiště VLNKA. Reagujeme tak na nabídku hodného tatínka Verunky Lachké, který tam pracuje. Včas termín oznámíme.

 

Tento měsíc je intenzivněji zaměřen na předškoláky, které čeká začátkem dubna zápis do ZŠ Němčany. Navštívíme základní školu se zapojením se do projektu Školákem nanečisto

v ÚTERÝ 5.3. a ve STŘEDU 13.3. pojedeme pouze s předškoláky autobusem hned po svačince a vrátíme se na oběd. Na dopravu NEVYBÍRÁME. Ostatní děti ze třídy Motýlků v tyto dny přejdou do třídy Kytiček.

 

Ve čtvrtek, 21.3. zveme rodiče na rodičovskou schůzku od 15:00 h. Nutná je přítomnost alespoň jednoho z rodičů předškoláků, navštíví nás paní ředitelka ze ZŠ Němčany s potřebnou dokumentací k zápisu.

 

 

Naše MŠ je zapojena do projektu MAP II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna. Přihlásili jsme se do tří zábavně vzdělávacích programů, které budou probíhat v našich učebnách. Momentálně se naše požadavky zpracovávají a budou nám nabídnuty přesné termíny, které včas sdělíme. Tyto programy budou zdarma. Programy: „Knížka pro Lucinku“ „S robotem do pohádky“ „Ptáci na jaře“
AKCE ÚNOR

 

V týdnu od 11.2. do 17.2. jsou jarní prázdniny, MŠ bude v provozu, děti budou spojeny do jedné třídy. Zapište dítě do seznamů předložených pod hlavní informační nástěnkou. Pokud zapsané dítě onemocní, nahlaste včas změnu, pro potřebu stravování, nevaří se pro ZŠ!!!

 

Sledujte prosím termíny plavání, zahajujeme 8.2. v pátek. Děti budou v MŠ již v 7:15, abychom ukončili docházku a nahlásili počet svačinek.

 

V pondělí, 18.2. proběhne přesunuté vystoupení paní Inky Horákové, s „Kouzelným kolotočem pohádek“ vybíráme 50,- Kč.

 

V pondělí, 25.2. bude v MŠ KARNEVAL. Téma: „Z POHÁDKY DO POHÁDKY“ podrobnosti ještě zveřejníme.

 

V Úterý, 26.2. přijede do MŠ Luboš Hrdlička s hudebním vystoupením vybíráme: 50,- KčAKCE LEDEN

 

v úterý, 8.1. naši MŠ navštíví divadélko ŠIKULKA s pohádkami „O lese a zemi“ „O princezně Zlatušce“ vybíráme 50,-

 

v úterý, 15.1. za námi opět zavítá naše oblíbená vypravěčka pohádek, paní profesorka Inka Horáková. Tituly ještě nemáme ujasněny, včas zveřejníme vybíráme 50,- Kč

 

v úterý 29.1. naši MŠ navštíví divadélko KVĚTINKA s pohádkou „Až já budu velká“ vybíráme 50,- Kč

 

Oznamujeme rodičům, že plavecká výuka bude zahájena od 8.2., budou to vždy pátky a proběhne 10 lekcí. Veškeré podrobnosti včas zveřejníme.

 

AKCE PROSINEC

 

V úterý, 4.12. budou děti péct perníčky a zdobit. Vybavte prosím malé cukráře na tento den zástěrkami, popř. kuchařskými čepicemi.

 

Na středu, 5.12. se k nám do MŠ ohlásila návštěva přímo z nebes. Pan Mikuláš se svou družinou přijde mezi děti zkonzultovat stav chování, navrhne případná opatření a samozřejmě, všechny statečné zúčastněné andělsky obdaruje.

 

Ve čtvrtek, 13.12. k nám zavítá divadélko ŠIKULKA s pohádkami:“ Zatoulané koťátko, Zvířátka a odpadky, Bráška a umíněná sestřička“. Vybíráme 50,-Kč

 

V pondělí, 17.12. Od 15:00 hod. pozveme rodiče do MŠ na vánoční setkání, děti budou mít připraveno krátké vystoupení a společnými silami si vyrobíme malou vánoční dekoraci.

 

Ve středu, 19.12. pojedeme do Slavkova do kina, na filmovou pohádku „Hurvínek a kouzelné muzeum“. Pojedeme linkovým autobusem hned po svačince, na obídek budeme zpět. Vybíráme 10,- Kč na autobus a 30,- Kč na vstupné

 

Dále již budeme očekávat příchod JEŽÍŠKA, budeme zpívat koledy, seznámíme děti s tradicemi, můžeme také ochutnávat cukrovíčko od šikovných maminek. Prostě si poslední týden před prázdninami chceme užít v klidu a v pohodě.

 

Všichni zaměstnanci školy přejí dětem a rodičům krásně a pohodově strávené svátky a jen to nejlepší do Nového roku HLAVNĚ ZDRAVÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AKCE LISTOPAD

 

Ve čtvrtek, 1.11. jsme do naší MŠ pozvali divadélko KVĚTINKA, pohádkovou formou dětem zahrají enviromentální příběh „Ukliďme les“ vybíráme: 50,- Kč

 

Ve středu, 7.11. přijede dětem zahrát a zazpívat Luboš Hrdlička, vystoupení má název „Písničkové čarování“, děti budou aktivně zapojeny do programu, Luboš je rozpohybuje a naučí nové písničky vybíráme: 50,- Kč

 

Ve čtvrtek, 29.11. proběhne v MŠ jednorázové orientační logopedické vyšetření (depistáž), SPC Vyškov. Přečtěte si přiložené informace a zapište své dítě po konzultaci s p. ředitelkou do seznamu, přiloženém pod hlavní informační nástěnkou. V den vyšetření musí být děti v MŠ již od 7:00 h.

AKCE ŘÍJEN

 

ve čtvrtek, 4.10. od 11:30 h. Bude přerušena dodávka elektrické energie. Nebudeme svítit, topit, nepoteče teplá voda a nepůjdou splachovat pisoáry. Doporučujeme vyzvedávat děti po obědě, pokud tato omezení rodičům nevadí, na provozu nic měnit nebudeme.

 

V pátek, 5.10. k nám do MŠ zavítá maňáskové divadélko ROLNIČKY s pohádkou „Krtek a myška“ vybíráme 50,- Kč

 

Ve středu, 10.10. přijedou Janečkovi s divadelním maňáskovým představením, s pohádkami „Budka v poli“, „Budulínek“a „Máša a medvěd“ vybíráme 50 ,- Kč

 

V úterý, 23.10.přivítáme rodiče od 15:00 h na společné výtvarné dílničce „DÝŇOHRANÍ“

 

Ve středu, 24.10. od 8:00 h. Proběhne vánoční fotografování dětí. Budou Vám předloženy náměty a jmenné seznamy, kde zapíšete své požadavky. Můžete přivést i sourozence pro společné foto. Máme doporučeno ladit dětem sváteční oblečení do odstínů červené, fialové, modré(džínové). Pokud si nepřejete dítě fotografovat, zapište to do předloženého seznamu.

 

V pondělí a úterý, 29.,30.10. Budou podzimní prázdniny, od poloviny října předložíme seznamy dětí, kde zapíšete závazný zájem o docházku v prázdninových dnech. Je to nutné pro potřebu stravování, protože nevaříme pro základní školu.


AKCE ZÁŘÍ

 

Ve středu, 12.9. v 15:00 h., proběhne informační schůzka rodičů v jídelně. Prosíme o účast alespoň jednoho z rodičů dětí, budou Vám sděleny důležité informace o bezhotovostních platbách. Prosíme rodiče, pokud můžete, zúčastněte se bez dětí a nepřivádějte nám další sourozence, paní učitelky by Vám měly být k dispozici s informacemi o režimu a provozu ve třídách, tak ať nás neruší velký počet dětí

 

V pondělí, 10.9. přijede do naší MŠ, naše oblíbená vypravěčka a herečka, paní profesorka Inka Horáková s pohádkovým vystoupením „Raneček veselých pohádek“ Vybíráme 50,-Kč (plaťte ve třídě svého dítěte p.učitelkám).

 

Třídu Motýlků čeká turistická výprava, termín a cíl ještě upřesníme.

 

 AKCE ZÁŘÍ

Ve středu, 12.9. v 15:00 h., proběhne informační schůzka rodičů v jídelně. Prosíme o účast alespoň jednoho z rodičů dětí, budou Vám sděleny důležité informace o bezhotovostních platbách. Prosíme rodiče, pokud můžete, zúčastněte se bez dětí a nepřivádějte nám další sourozence, paní učitelky by Vám měly být k dispozici s informacemi o režimu a provozu ve třídách, tak ať nás neruší velký počet dětí

 

V pondělí, 10.9. přijede do naší MŠ, naše oblíbená vypravěčka a herečka, paní profesorka Inka Horáková s pohádkovým vystoupením „Raneček veselých pohádek“ Vybíráme 50,-Kč (plaťte ve třídě svého dítěte p.učitelkám).

 

Třídu Motýlků čeká turistická výprava, termín a cíl ještě upřesníme.


Created by © 2009 - 2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek, stránky pro školy a školky | Scholastika - projekt webu pro školky